Rreth Nesh

 


Hoteli PERLA E ALPEVE, i rindertuar  mbi ambjentet e ish shtepis se pushimit ne vitin 1997, eshte hoteli i pare i ndertuar  ne Theth dhe i vetmi me nje tradite 15 vjecare ne sherbim te klienteve.

Hoteli ndodhet ne ane te rruges kryesore ne lagjen  Gjecaj,  ne lartesin 954 metra  mbi nivelin e detit

PERLA E ALPEVE ka 12 dhoma, me nga dy,tre dhe kater shtreter.

Te gjitha dhomat kane tualet te pajisur me dush (uje te ftohte dhe te ngrohte 24 ore).

Çdo dhome eshte e pajisur gjithashtu me dollap, tavoline, komodine per cdo shtrat dhe karrige. Ballkonet dhe verandat e dhomave ofrojne nje panorame te plote dhe mahnitese te peisazhit qe rrethon qendren e Thethit.

Ambjenti ne te cilin eshte ndertuar  hoteli eshte mjaft i kendshem dhe çlodhes, ne pranine e nje faune te larmishme si ahu, frasheri, palma, vidhi, lajthia ,thana, pisha, kumbulla, dardha e eger dhe shume te tjera.

Hoteli pret çdo vit qindra vizitor edhe nga vendet e huaja si SHBA, Anglia, Izraeli, Cekia, Italia, Gjermania, Suedia, Hollanda etj.

Sezoni turistik ne hotelin PERLA E ALPEVE hapet me 15 maj dhe vazhdon deri me 15 shtator.

Jeni te mirepritur !